Pasmo Filmowe #7

W tym ciężkim dla wszystkich okresie postanowiłem wskrzesić serię pt. Pasmo Filmowe. Większość czasu spędzamy w domach i po całym nerwowym dniu fajnie jest czasem oderwać się od rzeczywistości. Wcześniej rekomendowałem tylko horrory, ale myślę, że warto trochę poszerzyć swoją ofertę. Każdy tytuł to jednocześnie link do Filmweb’a, a dod każdym tytułem wrzucam informację gdzie można go obejrzeć, bez linków (nie chce skończyć jak kinoman.tv). Polecam też stare dobre torrenty, a jak ktoś będzie miał problem ze znalezieniem, służę pomocą.

The Invisible Man (2020)
Film — (eKino)

10 punktów za muzykę i zdjęcia. Specjalnie nie chciałem oglądać żadnych zwiastunów tego filmu. Obawiałem się, że w 2 minutach streszczą całą fabułę, albo będzie to jakaś baja. Jedyne co kojarzyło mi się z tytułem to Wspomnienia Niewidzialnego Człowieka (1992) – na szczęście nie była to komedia, tylko dobry dreszczowiec ze szczyptą sci-fi. Jeżeli tylko macie możliwość, obejrzyjcie go sobie z dobrym sprzętem audio.

Ps. Oglądając, wyobraźcie sobie mieć sypialnię z takim widokiem, szczególnie teraz, gdy większość z nas siedzi w domach (ekhm, blokach… ekhm, na czwartym pietrze… ekhm, bez balkonu…)

 

The Outsider (2020)
Serial — (HBO)

Miniserial HBO narkęcony na podstawie książki Stephena Kinga o tym samym tytule. Bardzo szanuję tego autora za to, że jako jeden z nielicznych nie ciśnie się do Netflixa. Produkcja na pewno nie zarobiła tyle co Papa De Papel czy How to Get Away With Talking About The Same Things For 6 Seasons, ale za to jest dużo bardziej ambitna – technicznie i fabularnie. HBO pozwala twórcom ciągnąć jeden wątek przez 10 odcinków, ale robią to w taki sposób, że oglądamy z ciarami na plecach. Jest to serial dla ludzi cierpliwych i zwracających szczególną uwagę na precyzję ujęć, kolorystykę, budowanie napięcia kadrem i efektami dźwiękowymi, tzw. rarytasik dla smakoszy.

Leave a Reply